"Nem tudom (...), nem azért vannak-e kivilágítva a csillagok, hogy egy napon mindenki megtalálhassa a magáét." (Antoine de Saint-Exupéry)
Vasárnap átlépünk a Vízöntő hónapba. Idén igyekszem több oldalról is áttekintést nyújtani az adott időszakokról, ezért készítek egy külön havi összegzést az állócsillagokról.
Amikor a Nap együtt áll valamelyik állócsillaggal, akkor a kollektív mintázatokra rezonálhatunk és jóval élesebben érzékelhetjük a személyes érintettségünket az adott témában.
A csillagjegyek 30 virtuális fokra osztják az eget és ezeken a fokokon a következő csillagképek jelentősebb csillagaival találkozunk:
Január 19., vasárnap: ANSER
A Kis Róka csillagkép alfa csillaga az életünkben jelen lévő ellentmondásokra, feloldhatatlannak látszó problémákra hívja fel a figyelmet.
Az Anser ludat jelent és a hozzá kapcsolódó történet a róka, a lúd és a bab rejtvénye. (Farkas, kecske és káposzta elemekkel közismertebb.) Egyszerre csak egy tételt vihetünk át a folyón, miközben szem előtt kell tartanunk, hogy a rókának a libára, a libának pedig a babra fáj a foga.
A megoldás komoly logisztika! Ugyanis a feladat megoldásához félre kell tenni a lustaságunkat és többször kell átkelni a folyón oda-vissza. Fontos a feladatütemezés és a kreatív gondolkodás! Aki régi, begyöpösödött gondolkodási sémákhoz ragaszkodik, az valószínűleg a jelen Vízöntő-átállásnak a kihívásait megoldhatatlannak tűnő nehézségként érzékeli. Akik azonban nyitnak a progresszív nézőpontok felé, belevetik magukat a folyamatok áramlásába.
Több helyes megoldás is lehetséges. Viszont az is látszik, hogy az életünkben olykor léteznek "üresjáratok", feleslegesnek vélt körök, amik csak később nyernek értelmet.
Január 21., kedd: SHAM
A Nyíl csillagkép alfa csillaga az érzelmi megcélzottság és a célkijelölés kérdését veti fel.
Íj, nyíl és nyilas összetartozó szimbólum. Mi vagyunk a nyilas, aki tervezget, jövőt képzel magának, álmodozik, vágyakozik. Megvalósító külső-belső eszközök nélkül azonban nem jutunk sehova. A nyíl a szándék, amit a célra szegezünk, az íj pedig mindaz, amit az odavezető útért teszünk. Ebben az útban rengeteg a feszültség, akár inspiráló, pozitív, akár kihívással teli, de tulajdonképpen ezek a feszítő erők juttatnak minket előre.
Január 22., szerda: ALTAIR
A Sas csillagkép alfa csillaga arab nyelven a sast jelenti és a magas szintű inspirációt hozza el az életünkbe.
Az inspiráció isteni sugallatot jelent, azokat az ötleteket, amit “felülről kapunk”, s melyeken keresztül új perspektívák bontakozhatnak ki előttünk. A Sas azt üzeni: bátran álljunk ki magunkért, teljes erőbedobással munkálkodjunk a számunkra fontos dolgokon, de tartsuk szem előtt, hogy mindezek csak az alázat és a felelősségvállalás égisze alatt tudnak valódi értékké válni.
Legyünk céltudatosak és magabiztosak, de ne billenjünk át az arrogancia, a kioktató felsőbbrendűség vagy a hatalmaskodás oldalára. Figyeljük a jeleket, de tanuljunk meg különbséget tenni a valódi megérzések és a vágyunk hangja között.
Január 23., csütörtök: PRIMA GIEDI
A Bak csillagkép alfa csillagának legfontosabb üzenete a határkijelölés és az önmagunkért vállalt felelősség.
A felelősségvállalás a saját határaink kijelölésével és tiszteletben tartásával kezdődik. Merjünk nemet mondani olyan helyzetekre, ami ellen minden porcikánk berzenkedik. Nem kell túlórát bevállalni a kollégánk helyett csak azért, hogy jobban kedveljen. Ne töltsük a drága időnket olyan emberek társaságában, akik csak panaszkodnak és figyelmünkből igyekeznek energiát lopni.
A felelősségvállalás nem teher, mint azt sokan gondolják. Inkább megkönnyebbülés és egyenes hátgerinc.
Január 31., péntek: ALBALI
A Vízöntő epszilon csillagának neve azt jelenti: “szerencsenyelő” vagy eltékozolt szerencse, amikor nem élünk a lehetőségeinkkel.
Nyelvünkben a szerencse kifejezés délszláv eredetű és a boldogságon, a bőségen és szerencsén túl találkozást is jelent. Szerencse az, amikor összetalálkozunk a sorsfordító lehetőségekkel.
A szerencsét a legtöbb ember szeretné bevonzani, ettől várva élete jobbra fordulását.
Szerencse esetén azonban nem csak lottónyereményben gondolkodhatunk: az életünk bármely területén adódhatnak olyan fordulópontok, melyek új mederbe terelik az életünket.
"Lehetőséget nem kapni nehéz, hanem élni vele". Döntenünk kell, hogy van-e elég bátorságunk fejest ugrani az ismeretlenbe? Meg tudjuk-e ragadni a kínálkozó lehetőséget vagy maradunk a biztonságos, ismerős álmodozás komfortzónájában?
Hányan pazarolják el az életünket arra várva, hogy holnaptól, az új évtől, a Nagy Ő-től, az esküvőtől, az új háztól, munkától, bármitől majd jobb lesz.
Eltékozolt nap a tervezgetés, a halogatás az úton járás helyett.
Február 4., kedd: ALNAIR
A Daru csillagkép alfa csillaga “fényes” vagy “ragyogó” fordításban a lélek ébredésének lehetőségét vetíti elénk.
A daru az átmenet szimbóluma: évszakok tekintetében átvezet minket a télből a tavaszba. Az úgynevezett "szürke zónán" való átjutást segíti. Ezek azok a köztes, átmeneti állomások, ahol a régit már felszámoltuk, de még nem érkeztünk meg teljesen az újba.
Ez általában összezavarodottsággal, kétségbeeséssel, kapkodással, fejetlenséggel jár, a daru azonban példázza számunkra a helyes stratégiát: éberség, figyelem, koncentráció, nyugalom, kitartás, egyensúly. Az önismeret elvezet először a felismerésekhez, majd az átlényegítéshez, végül az új énkép integrálásához és megéléséhez.
Február 6., csütörtök: SUALOCIN
A Delfin csillagkép a köztes léttel, azon belül is a magzatkori élményekkel kapcsol össze bennünket.
A delfin szó a „delphys” anyaméh kifejezésből ered. A görögök az azonos anyától született testvéreket adelphasnak nevezték, szó szerinti jelentése: „ugyanabból az anyaméhből valók”. A híres Delphoi jósda, a világ köldökét, Gaia méhét jelöli. A delfinen lovagló gyerekek szimbóluma nem más, mint a gyermeket hordozó anyaméh.
Így ez a csillagkép a köztes léttel kapcsol össze bennünket. Ez nem csak a magzatkor időszaka, de az álmainkkal, az intuícióinkkal vagy meditáció közben is ezzel az isteni forrással lépünk összeköttetésbe. Ha a magzatkorban trauma ér bennünket, akkor ezzel a teremtőerővel is elveszíthetjük a kapcsolatot.
Február 9., vasárnap: CASTRA
A Bak csillagkép epszilon csillaga erődöt jelent, ami hasonlóan a Giedihez az én-védelemre hívja fel a figyelmet.
Egyike a kollektív problémáknak, hogy nem a megfelelő helyeken húzunk határokat. A virtuális világon keresztül idegen embereket is meginvitálunk a legintimebb élethelyzeteinkbe - posztolunk a nyaralásunkról, a gyermekünk születéséről, a vasárnapi családi ebédről - miközben a hozzánk legközelebb állóktól elszigetelődünk. Legtöbbször épp azáltal, hogy a telefonunkba merülve a láthatatlan embertömeg felé fordulunk és megfeledkezünk azokról, akik karnyújtásnyira vannak tőlünk.
Február 10., hétfő: NASHIRA
Szintén a Bak gammája hírnököt jelent, ő a jó hír hozó. Összefügg a tarot XIV. Mértékletesség képével, és az életünkbe bekövetkező minőségi változásokat “hirdeti ki”.
Ez a hónap az Univerzum forgatagával kapcsol össze bennünket. Az égboltnak ezen a részén rengeteg a szerencsével összefüggő csillag, amit valószínűleg az ókori Egyiptomból maradt ránk.
Ahol az emberek élete a a bőséges aratástól függ, ott az áradás a legnagyobb szerencse. Egyiptomban Hápi isten magát a Nílust szimbolizálta és ő volt a Vízöntő legelső ábrázolása. Hápi egy hermafrodita isten, egyszerre férfi és nő ‒ vagyis termékenyítő és befogadó. Az ábrázolásokon gyakran kék volt a bőre, mint a folyó tiszta víze, amit korsóiból öntött a homokba.
Az Albalihoz hasonlóan itt is azt a kérdést feszegethetjük magunkban, hogy meghalljuk-e a változás hívó szavát? Képesek vagyunk-e új mederbe terelni az életünket, hogy végre magasabb minőségben élhessük azt.
Február 11., kedd: KITALPHA
A Csikó csillagkép egyetlen, saját névvel rendelkező csillaga. Ő Pegazus sebes léptű “kistestvére”, a bennünk élő gyermeki, játékos kreativitás.
A gyerekek a fantáziavilágba merülve tulajdonképpen a semmiből teremtenek. Lelki szemeik előtt komplett történetek elevenednek meg: látják a láthatatlant. Sokszor épp azért akadunk el egy-egy probléma megoldásánál, mert vagy kríziskezelő üzemmódra kapcsolunk vagy kiüresedve leblokkolunk, ahelyett, hogy játékosan közelítenénk a dolgokhoz. A belső gyermek látásmódja nem logikus, hanem analogikus.
Február 12., szerda: SADALSUUD
Itt a Vízöntő csillagkép bétájával, a világmindenség szerencsecsillagával találkozunk, ami nem más, mint a belső üresség, amiből minden létrehívható.
Sa'ad al-su'ud nagyjából annyit tesz: „szerencsés a legszerencsésebbek közt”. A Harry Potterből ismerjük a Fortuna Maior kifejezést, ezzel a jelzővel az asztrológiában a Jupitert szokták jelölni, ami nagy jótevőt jelent. A Sadalsuud még ezen is túlmutat és ő a „Lucida Fortunæ Fortunarum” címet viseli, ami a szerencse többszörös hatványa.
A védikus asztrológiában a 27 Nakshatra egyike, amit a bőség és a jólét istenei uralnak.
Az ókori Mezopotámiában Kabbak Nammax volt a neve és hatalmas sorscsillagot tisztelték benne.
Kínában az „üresség első csillaga” nevet viseli, ami érdekes összefüggést mutat azzal a megfogalmazással, hogy keleten és nyugaton mit is tartunk bőségnek. Vajon a bőség az a konkrétum, amiben éppen lubickolunk vagy épp az az üresség, amiből bármit létrehívhatunk...?
Ha úgy érzed, valamelyik állócsillag üzenet neked szól, keress fel, hogy a személyes asztrológiai vonatkozásokat feltérképezhessük!